Трьохшаровий віконний брус

У наш час дерев’яні вікна рідко роблять з масиву. Завдяки застосуванню сучасних технологій, дерев’яні вікна роблять з так званого, клеєного бруса, тим самим усуваючи недоліки деревини і зберігаючи її позитивні якості.

Які, все-таки, недоліки у звичайної дерев’яної рами і чим вона відрізняється від дерев’яного профілю з клеєного бруса?

Дерево – природний, натуральний матеріал і як все живе, з часом старіє і проявляє свої недоліки:

  •  вбирає атмосферну вологу і пари (набухає);
  •  при висиханні деформується, з’являються перекоси і тріщини.

Звичайно, в таку рухому конструкцію ставити склопакети не має сенсу . І фахівці, за допомогою технології клеєного бруса, змогли таку “жвавість” дерева обмежити. Більшість недоліків звичайного дерев’яного вікна усуваються за допомогою складних технологічних процесів .

При поперечному зрізі на будь-якому дереві можна побачити річні кільця. Якщо ми з’єднаємо дві дошки так, щоб кільця примикали один до одного під певним кутом, то утворюється опір волокон (дошки, як би, підпирають один одного). Саме завдяки цьому дерев’яна конструкція не схильна до перекосу. Якщо склеювати три дошки, конструкція буде ще надійніша. Таку технологію почали використовувати для виготовлення дерев’яних вікон.

Дерев’яний профіль роблять набірним, з двох-трьох склеєних дощок (ламеней). Ламені, щоб позбавитися від сучків і інших пороків деревини, теж склеюють з дощечок.

Саме такий багатошаровий клеєний брус ніколи не розшарується. Вимоги до якості клеїв, яким склеюють ламені, найжорсткіші, категорія жорсткості – D4. Він намертво сполучає деталі, проникаючи в структуру деревини. З’єднання, є настільки надійним, що ламені можна нарощувати в довжину. З такою набірною конструкцією профіль витримує навантаження до 320 кг.

Звичайно, дерев’яні вікна зроблені з клеєного бруса мають вищу міцність, менш сприйнятливі до дії вологи і не схильні до яких або викривленням у відмінності від дерев’яних вікон з масиву. Завдяки цій технології дерев’яні вікна знову стали популярними і престижними, але на жаль дорогими.

0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *