Що таке євровікно та які їх переваги?

Європейськими називаються вікна, які виготовлені з деревини, полімерів, деревини та алюмінію або повністю з алюмінію, і відповідають різним європейським нормам DIN/ONORM і т.д
Євровікна різноманітні бо в кожній європейській країні їх конструкція обумовлена культурно-історичними, кліматичними умовами. Але всі вони визнані європейською співдружністю і мають свої власні позначення і скорочення:

Вікно з ізольованим склопакетом (далі – IV-вікно), яке має поворотно-відкидний механізм, найпоширеніше і найбільше заслуговує називатися “євровікно”. Саме IV-вікно, відповідаючи стандартам DIN, сьогодні надійно протистоїть натиску норм та технічних вимог і цілком задовільняє сучасних користувачів. Сучасне євровікно досягло найширшого розповсюдження завдяки застосуванню найновіших технологій в сфері матеріалів, обладнання та інструментів. Зауважимо, що різновиди євровікон практично не відрізняються між собою за своїми технічними та функіональними особливостями, а лише підкреслюють їх індивідуальність та різноманітність.

Загальна характеристика євровікна:

 1. Коефіцієнт теплоізоляції згідно з DIN.
 2. Євровікно має чудовий коефіцієнт теплоізоляції за Кельвіном (макс. 1, Вт/кв.м К). Коефіцієнт профілю і склопакети залежні один від одного (від 1,2 Вт/кв.м К цілком допустиме).
 3. Спосіб відчиняння
 4. Стулки євровікна можна повертати, відчиняти, переміщувати.
 5. Коєфіцієнт повітропроникності
 6. Євровікно здатне регулювати повітрообмін за одиницю часу на погонний метр довжини притвору і різниці тиску повітря 10 Па.
 7. Відведення води
 8. Всі зовнішні краї стику передбачені радіусом мін. 2 мм. Відкоси рами і стулки повинні мати мін. 15 град. нахилу для вільного стоку води.
 9. Зливник
 10. Євровікно дозволяє встановлення зливника, по якому стік води відбувається спрямовано назовні, або в профілі рами може бути передбачений спеціальний водовідвідний фартук.
 11. Засклення
 12. Євровікно потребує засклення склопакетом товщиною 4-16 мм з відповідним коефіцієнтом теплозвукоізоляції.
 13. Товщина профілю
 14. Євровікно IV 68 передбачає товщину бруса 66 мм, IV 78 – 76 мм.
 15. Потовщення

Євровікно передбачає обрамляючу стулку потовщення.
Товщина/висота фальця
Євровікно може мати два варіанти фальцю: 12 чи 4 мм для встановлення замикаючих елементів фурнітури.
Скляний штапик
Євровікно дає можливість з’ємного скляного штапика, що є дуже важливо при демонтажі розбитого скла. Штапик повинен при ширині 14 мм прибиватись, або прикручуватись при ширині 12 мм.
Відвід конденсату
Євровікно передбачає відвід конденсату з камер, утворених між склопакетом і дерев’яним профілем стулки.
Звукоізоляція
Євровікно має досить високу звукоізоляцію класу 40 (44 dB) і може бути виготовлене відповідно до вимог класу 6 (50 dB).
Герметизація
Євровікно потребує герметизації склопакета силіконом у стулці по периметру. Може бути застосоване так зване сухе засклення, що забезпечує його надійний і тривалий захист.
Протидощовий захист
Євровікно не дає можливсті за нормальних умов краплям дощу проникати всередину. Стічні краї, герметик, водяна камера в профілі зливника і т.д запобігають цьому.
Розміри.

Практично можливо виготовляти різні форми євровікна (прямокутні, косі, арочні, еліпсовидні і т.д.). Розміри, однак, обумовлені особливостями конструкції фурнітури.
Виготовлення вікон: європейський шлях у майбутнє.
Сучасне “ЄВРОВІКНО” пройшло довгий шлях. Знайдений пергамент, де вказується на перші рамні з’єднання дерев’яних вікон, датується 800 р. до Різдва Христового. В цих згортках вперше говориться про школу теслів і демонструються виконані від руки креслення інструментів, якими оброблялися перші віконні рами. І лише з розвитком інших матеріалів, наприклад, металів і перш за все скла, виникло вікно в його сучасному розумінні. Так, наприклад, в середньовічних церквах і будинках намісників були популярими, як ознаки багатства, дерев’яні вікна з вітражами зі свинцевими з’єднаннями.

І лише індустріалізація кінця 18-го і початку 19-го століття, а також інтенсивне формування комунального будівництва, вплинули на розвиток системи вікон, які, між іншим, зустрічаються і сьогодні. Це вікна з роздільними стулками і простим заскленням. Після закінчення Другої Світової з’являються перші підйомно-поворотні вікна. І лише наприкінці 70-х років через нафтову кризу і поліпшення техніки інструментів виникло нинішнє IV 68 як основний стандарт. Також фурнітура і скло, як важливі складові будь-якого вікна, були заново і критично осмислені. Вперше заговорили про коефіцієнт опору теплопередачі за Кельвіном, а продавці вікон почали активніше використовувати це як аргумент при продажі на фоні більших затрат, які можна було б уникнути на зайвий обігрів приміщень.

Одночасно розвиток виробництва PVC (полівінілхлоридних) вікон, які стали лише відбитком бажання мати альтернативну конструкцію, виглядає абсурдно, оскільки для виготовлення цих вікон також необхідна нафта. Відзначимо, що PVC-вікна стали у 70-80-і роки віянням часу і тенденції в сторону полімерів “поліетиленового світу”. І все ж полімерний бум відбувся і при цьому розпродувалась лише ілюзія більш зручного обслуговування.

Сьогодні, як і в роки ретельного підрахунку витрат, і в короткий, але пережитий нами, період недерев’яних вікон, ми стали розумнішими. Так, пожежа 1994 р. в аеропорту Дюсельдорфа стала уроком, після якого заборонили встановлення PVC-вікон в громадських будівлях. Потім наступили і судові заборони на встановлення PVC-вікон на пам’ятках архітектури.

А що сьогодні? Німеччина споживає віконних виробів на 25 млрд. марок щороку і є найкрупнішим ринком Європи, причому частка дерев’яних вікон складає приблизно 17 млрд. марок. Підстав достатньо, щоб підприємства з Італії, Данії, Голандії прикликати до реалізації в Німеччині своєї продукції. Із запізнілою реакцією на чужих конкурентів, німецькі підприємства знову повернулись до традицій дерев’яного вікна і в кризовий для себе час провели модернізацію. Тривалий час цей напрямок вважався національним. Екологічний рух в Європі очолив ренесанс дерев’яного вікна, оскільки упорядковане використання лісових ресурсів лише відтворює лісовий баланс та сприяє природному кругообігу речей. Приблизно 7 млн. куб. м деревини, яка виростає в швейцарських лісах за рік, протиставляються лише 4,5 млн. куб. м лісозвалу.
Подальшим розвитком конструкції дерев’яного вікна, в якому активну участь беруть такі виробники як Leitz, BUG, GUTMANN та ін., сьогодні є дерев’яне вікно з алюмінієвим зовнішнім личкуванням, яке зручніше в обслуговуванні порівняно з PVC-вікном. При цьому пропонується індивідуальна кольорова гама. Таке вікно виглядає природньо з середини.

Таким чином модернізоване дерев’яне вікно завойовує в Європі своє визнання саме у той час, коли більше, ніж половина всіх дерев’яних вікон встановлюється в старих будівлях, частка яких перевищує 70%!

Через недалекоглядність ринку полімерні вікна витісняли дерев’яні в Швейцарії, Італії, державах БЕНІЛЮКС, Країнах Скандинавії, Австрії, а також Східної Європи. Та все ж дерев’яне вікно залишалось домінуючим, наприклад в багатоквартирних чи одно- і двоквартирних житлових будинках. Саме у цьому сегменті ринку дерев’яні вікна переважають, і на основі цього розвитку відбувається покращення ситуації для них у цілому.

Загальна ситуація вказує на те, що дерев’яне вікно в Німеччині, як раніше, так і зараз, має свій ринок. Воно втримує ринкову частку завдяки постійному вдосконаленню своїх незамінних особливостей і властивостей.

Суттєвою для відносної популярності полімерного вікна була його невисока вартість, досягнута завдяки масовому виробництву та простим методам виготовлення .
Саме накопичення протягом лічених десятиліть знань про відносно молоде PVC-вікно – його поводження у випадку пожежі, адаптація до оточуючого середовища і багато інших – є для користувача критичними. І він все більше і більше повертається до традиційного дерев’яного вікна. Лише в будівлях загального користування (гуртожитки та інші комунальні будівлі) дерев’яні вікна практично повністю були витіснені PVC-вікнами, хоча тут слід відзначити, що орендатори цих приміщень мали найменший вплив на модернізацію вікон. Це право завжди належить власникам, а у випадку комунальних об’єктів – державі, яка зацікавлена в підтримці великих підприємств з великою кількістю робочих місць. Для того, щоб забезпечити дерев’яному вікну краще майбутнє, спеціалісти висловлюють потребу у нових концепціях і вирішеннях дерев’яного вікна. Зрозуміло, і преса підтверджує це, професійна дискусія з приводу дерев’яного вікна продемонструвала провідні інноваційні думки, на які вже тривалий час є попит і які навіть частково втілюються на практиці.

Шлях все більше і більше віддаляється від нормативних вікон і наближається до індивідуальних. Однак, професіонали єдині в одному: роками вікна виготовлялись за існуючими нормами, з одними і тими ж конструктивними особливостями. Хоча, саме ці норми, які донині перешкоджали виробникам в їх інноваціях, забезпечили можливість для техніків і виробників обладнання та інструменту відродити дерев’яні вікна. Таким чином, під строгий критичний приціл було поставлене кутове з’єднання, конструктивні особливості та й, власне, сам спосіб виготовлення вікон.

Традиційні шипи та провушини в нормах DIN ще є важливими і такими ж традиційними, як власне сам матеріал для вікон – деревина, але, кінець кінцем, через загальноєвропейську тенденцію спостерігається, за ініціативою виробників, постійне прагнення до новизни і свободи образу вікна, комбінації дерева та алюмінію і раціональному, але все ж індувідуальному виготовленню, що змушує заново продумати всю систему конструкції і функціонального призначення сучасного вікна.

Стало зрозумілим, чому ведеться пошук нових конструктивних вирішень віконного з’єднання, яке ще перебуває в свому розвитку. Наприклад, з’єднання з міні-шипом доповнили просте кутове з’єднання. Ця конструкція не виправдала себе. В Швейцарії було розроблене так зване з’єднання “Кут-Білера”, яке являло собою комбінацію з’єднання шип-провушко та міні-шип. Ще одним типом з’єднання, який з’явився на ринку, є “Модуль 4” – запатентоване кутове з’єднання з полімерних кутів з контр-профілем і шкантами.
Майбутнє: Новинкою в кутовому з’єднанні можна назвати шкант та клей (напр., HOMAG, IMA) чи шкант і шуруп, які вже широко застосовуються під час виготовлення вхідних дверей.

Перевага цього альтернативного з’єднання полягає в можливості виготовляти деталі цілком окремо.

0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *