Переваги дерев’яних вікон

Красою та різноманітністю форм дерев’яних вікон ми захоплюємося споглядаючи старі будівлі та дерев’яні котеджі. Одна із найважливіших особливостей дерев’яних вікон — їхнє поєднання з предметами інтер’єру — дверима, паркетом, мебеллю.

Крім основних функцій — безпеки приміщення від зовнішніх впливів — дерев’яні вікна, нарівні з меблями, створюють гарну атмосферу, і доповнюють інтер’єр домашньої оселі. А такі вікна можливо створити тільки за допомогою традиційних, перевірених століттями, натуральних будівельних матеріалів.
Дерево — це природний матеріал, який використовують для будівництва вже протягом століть. Одночасно, технології підготовки та обробки деревини постійно вдосконалюються.
Дерев’яні вікна – це те до чого ми звикли, це ті вікна, красою і різноманітністю форм яких ми захоплюємося в старих спорудах і з технічною недосконалістю яких, ми вимушені миритися довгий час. Всім добре відомі проблеми із старими дерев’яними вікнами: нещільність стиків, які необхідно було герметизувати взимку, відсутність звукоізоляції, погано працююча фурнітура, необхідність в частому косметичному ремонті і ін. Але часи міняються, і на зміну старим дерев’яним вікнам прийшли вікна сучасні, що увібрали в себе останні досягнення науки.
Однією з найважливіших особливостей дерев’яних вікон є їх сполучуваність з меблями, дверима і паркетом, крім основних функцій захисту приміщення від зовнішніх дій, дерев’яні вікна нарівні з меблями, створюють затишок, і роблять закінченим інтер’єр квартири, що можливе тільки за допомогою традиційних, перевірених століттями натуральних будівельних матеріалів.
Нові дерев’яні вікна зберегли живу красу, затишок, теплоту дерева і у той же час стали тепло- і звукоізоляційними, із зручною сучасною фурнітурою, яка дозволяє відкривати стулки в будь-якому напрямі. Сучасні, екологічно чисті методи обробки деревини продовжили термін служби віконних блоків і спростили догляд за ними. Як скління з’явилася можливість використовувати не тільки прості шибки, але і склопакети, які істотно покращують технічні характеристики вікна.
Змінилася сама технологія виготовлення вікон, сучасні автоматизовані виробництва дозволяють не тільки підвищити продуктивність праці, але і гарантують стабільну високу якість. Всі етапи виробництва, починаючи від сушки пиломатеріалів і кінчаючи фарбуванням готового виробу, знаходяться під жорстким контролем. Сучасні дерев’яні вікна – це, перш за все, нові технології.
Натуральна деревина має багато переваг перед штучними матеріалами — високу ступінь міцності, низьку звуко- та теплопровідність, морозостійкість (що дуже важливо у нашому кліматі), зручну сучасну фурнітуру, яка дозволяє відчиняти вікно у будь-яких напрямках.
Європейський, а значить розбещений якістю покупець віддає перевагу комфорту, стилю і ще цілій низці факторів, наведених нижче:

 • Дерев’яні вікна мають довгий термін служби. Вікна, яким, скажімо, по сто років і більше, не є нині рідкістю.
 • Дерев’яні вікна у фізико-конструктивному розумінні більш стійкі до таких температурних коливань як –40o – +40oC через те, що дерево – природний матеріал, який, власне, ріс і загартовувався у таких умовах.
 • Дерев’яні вікна значно краще ізолюють звуки.
 • Дерев’яні вікна – це запорука оптимальної вологості, оскільки деревина стабілізує режим вологості краще, ніж інші матеріали.
 • Дерев’яні вікна ще ніколи не були такими популярними, як сьогодні, покупець віддає перевагу гарним, екологічно чистим дерев’яним вікнам, а не одноманітним, неживим поверхням PVC-вікон.
 • Дерев’яні вікна незамінні в ремонтно – реставраційних роботах, оскільки PVC-вікна не зможуть “прикрасити” 200-річний будинок. Жоден архітектор не допустить, щоб при реставрації пам’яток архітектури були встановлені якісь інші вікна, адже тільки дерев’яні вікна здатні забезпечити нам приємний клімат і комфортну атмосферу всередині.
 • Деревина в профілі складається з гомогенного вихідного матеріалу, що з огляду на теплообмін і фізико-конструктивні властивості значно краще, ніж багатокамерний профіль PVC-вікон, закріплених зсередини металом.
 • Деревина – це природній матеріал, який саморегенерується, і знайти його можна всюди; вона екологічна і може бути цілком утилізована.
 • Конструкція дерев’яного вікна під впливом сонячного тепла влітку нагрівається до 800
 • Деревина порівняно зі всіма іншими матеріалами має найнижчий коефіцієнт розширення, вона найбільше підходить для виготовлення вікон.
 • Дерев’яні вікна не виділяють отруту при пожежі чи спалюванні, оскільки при обвугленні утворюється ізоляційний шар, завдяки якому деревина горить дуже повільно, практично тліє. При тому не вивільняються діоксини, фурфуран і соляна кислота, як при горінні PVC-вікон.
 • Дерев’яні вікна – це результат багатовікової традиції, яка підтримує індивідуальне виконання і відповідає всім сучасним вимогам краще, порівняно з іншими видами недерев’яних вікон.
 • Дерев’яні вікна можуть за Вашим бажанням у будь-який момент змінити свій колір, чи це алюмінієва обкладка, чи просто нове пофарбування.
 • Дерев’яні вікна не електростатичні (не притягують порох), їх не треба часто мити, що важливо у промислових регіонах.
 • Дерев’яні вікна мають хорошу теплоізоляцію. Віконна рама не передає холоду, що запобігає появі конденсата на стулці. Дерев’яне вікно в сибірські морози демонструє ці якості.

Сучасні, екологічно чисті, методи обробки деревини подовжують термін використання віконних блоків, і спрощують догляд за ними.
Сьогодні, при виробництві вікон, використовують не тільки просте віконне скло, а й сучасні склопакети, котрі покращують технічні характеристики вікна.
Деревина легка в обробці, не виділяє при горінні шкідливих речовин, не впливає на організм людини.
Переваги дерев’яних вікон — це натуральність, довгий термін використання, пристосованість до температурних коливань від -40? С до + 40?С. Дерево також не є електростатичним матеріалом, тому не притягує до себе пил.
Завдяки сучасному обладнанню і провідним технологіям з Німеччини, Італії та Польщі, сучасні дерев’янні вікна компанії мають високі акустичні, ізоляційні й теплозберігаючі властивості.
Вони можуть бути виконані з тришарового клеєного брусу. При виготовленні вікон для покриття поверхні застосовують фарби на водній основі, що гарантує високоякісне покриття і широку гаму кольорів. Для меншого навантаження на одвірок вікна, у камерах склопакетів використовується газ аргон. А використання скла термофлот дозволяє створювати вікна з високою теплоізоляцією, що значно економить кошти.
Останніх два-три роки в Україні відзначається ріст виробництва і відповідно попит на дерев’яні євровікна. Спеціалісти зазначають, що лідерами продажів, як і раніше, є металопластикові вікна – це 70 % від загального обсягу реалізації. Дерев’яні євровікна забезпечують не більше 30 % реалізації. Одначе ті ж спеціалісти зазначають, що на сьогодні асортимент виготовлених дерев’яних конструкцій зрівнявся з більш «гнучким» пластиковим і алюмінієвим асортиментом.
Карпатський регіон все-таки переорієнтовується помалу на дерево. І якщо ще кілька років тому віконні та дверні вироби з дерева вважалися (та й були такими насправді) елітними і далеко не кожний споживач міг дозволити собі встановити в помешканні високоякісні дерев’яні двері або вікна, віддаючи перевагу металопластиковим виробам, то сьогодні все більше громадян повертаються лицем до дерева.
Важливою тенденцією нинішнього року стало збільшення частки складних (з архітектурної точки зору) вікон. Часто замовляють вікна з оригінальним дизайном круглої, еліпсоподібної, аркової форми.
Ще одна помітна тенденція ринку вікон – створення повного виробничого циклу на великих підприємствах.
Фахівці наголошують, що останнім часом конкуренція на ринку вікон стала більш жорсткою. В останні роки виробники вікон змінили принципи формування асортименту і ціноутворення. Остаточну ціну на вікна можна коригувати, оскільки вона залежить від багатьох складових. Насамперед, це розмір виробу: чим більше вікно, тим дешевше обходиться квадратний метр. Ціна залежить і від властивостей скла. Ціна дерев’яного євровікна знизилися на 10-15%, квадратний метр дерев’яного вікна з якісного євробрусу коштує в середньому 100-250 доларів.
Дерев’яні вікна – символ престижу, благополуччя, комфорту. Порівнювати дерев’яні вікна і вікна з ПВХ – справа невдячна, а чесно говорячи, непотрібна.
Справа в тім, що вікна ПВХ – недорогий, бюджетний варіант, дерев’яні вікна – вікна більш високого класу, як за ціною, так і за своїми характеристиках.
У пересічного громадянина встає питання, чи варто встановлювати саме дерев’яні вікна чи краще обійтися пластиковими. Чим же все-таки дерев’яні вікна кращі чи гірші за пластикові. Візьмемо приклад практичних німців. Хто був у Німеччині, той ймовірно помітив, що всі бюджетні будинки, офіси, гуртожитки, недорогі будинки комплектуються вікнами ПВХ. Навпроти, заміські будинки, дороге елітне житло комплектується винятково дерев’яними вікнами. У такий спосіб відбувається поділ між бюджетним варіантом – вікна ПВХ і елітним – дерев’яні вікна.
Безсумнівно, що у вікон ПВХ був ряд переваг стосовно дерев’яних вікон. Насамперед співвідношення вартості вікон ПВХ і дерев’яних вікон. Буквально пару років тому вартість дерев’яних вікон була в 2 -3 рази вище, ніж у вікон ПВХ. Це пояснювалося технологічними особливостями виробництва вікон з дерева. Зараз з наявністю сучасного виробництва і твердої конкурентної боротьби, вартість дерев’яних вікон упала. Якщо врахувати необхідність наявності кондиціонера при установці вікон ПВХ, то вийде, що дерев’яні вікна обійдуться Вам дешевше пластикових.
Говорять, що дерев’яні вікна “дихають”. Можна сказати, що вони не тільки дихають, а й є ще певним фільтром, що не пропускає пил, навіть найдрібніший через дерев’яні волокна.
Що ж стосується технічних характеристик вікон, то тут найбільш важливі такі показники, як світлопропускна здатність (визначається встановлюваним склопакетом), діапазон робочих температур, теплопровідність, тривалість експлуатації. Дерево, на відміну від пластику, має меншу теплопровідність, отже температурні характеристики кращі. Що стосується гарантованого терміну експлуатації, то для вікон ПВХ він розрахунковий (немає вікон, що б реально експлуатувалися більш 20 років), для дерев’яних вікон – дослідний – 50 років, навіть у звичайних вікон радянського виробництва . А що говорити про сучасне виробництво дерев’яних вікон? Природно, що для тривалої експлуатації треба вікна обслуговувати, змазувати рухливі деталі, заміняти деталі, що вийшли з ладу, дивитися за станом покриття. Це необхідно робити 1 раз на 3-5 років.
За останні 5 років у нашій країні кількість виробництв дерев’яних вікон виросло в кілька разів. Це привело до загострення конкуренції на цьому ринку, і як наслідок – підвищення якості продукції, що випускається, і до падіння цін.
Як же вибрати дерев’яні вікна, до кого звернутися, з якої породи дерева повинні бути виготовлені дерев’яні вікна Спробуємо розібратися в цих питаннях. По-перше необхідно визначити з якого матеріалу повинні бути виготовлені вікна, який сорт дерева кращий для дерев’яних вікон.
Дерев’яні вікна можуть бути виготовлені з:

 • сосни
 • дуба

Далі варто визначити конфігурацію вікна, вікно може бути круглим, простим, трикутним, двостулковим, двостулковим з верхньою фрамугою, тристулковим, з балконними дверима тощо.
Потім визначаємо фурнітуру. Вікна бажано комплектувати фурнітурою ROTO FRANK AG. Чудова німецька якість і надійність сполучається з багатим вибором різних покриттів.
Поки Україна переживає пік пропозиції металопластикових віконно-дверних конструкцій, вироби з дерева повільно, але цілеспрямовано завойовують ринок і серця споживачів. Якщо для офісу металопластик або алюміній – найбільш прийнятний і вигідний, то для домашнього затишку все ж хочеться мати двері й вінка з дерева, що дихає теплом і комфортом.
Спеціалісти прогнозують, що цей сегмент ринку буде розширюватися з кожним роком, а ціни на дерево дорівняються до металопластика. Тоді найпоширенішими споживачами продукції з дерева стануть представники середнього класу – а значить, найбільшої за чисельністю верстви суспільства. Сьогодні вітчизняні вироби з дерева мають перевагу – вони майже не поступаються якістю імпортним, але значно дешевші. Можливо, саме тому вони затребувані за кордоном? Давайте цінити те, що маємо і виготовляємо.

0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *